زمین شوی صنعتی

قـابـل ارائـه در 12 مـدل مـخـتـلـف بـا قابلیت شـسـتـشـوی زمـیـن، جمع آوری آب کثیف ایجادشده و خشک کردن بصورت همزمان

دستگاه های زمین شوی بطور کلی دارای قابلیت شستشو زمین،جمع آوری آب کثیف ایجاد شده و خشک کنی بطور همزمان می باشند،هریک از دستگاه ها بنا به حجم مخزن، عرض برس و عرض خشک کنی، راندمان کاری متفاوتی دارند که متناسب با متراژ محیط مورد استفاده، طبقه بندی و ارائه می شوند.

زمین شوی صنعتی چیست؟

از آنجایی که کف‌های صنعتی به طور روزانه تحت فشار زیادی قرار می‌گیرند، از نیروی فیزیکی و مواد مختلفی که باعث واکنش شیمیایی روی سطح می‌شوند، برای ایمنی پرسنل و اطمینان از نظافت و پاکیزگی، تمیز کردن کف‌ سالن‌های بزرگ مراکز ضروری است. آسیب به پوشش کف می‌تواند باعث صدمات و حوادث جدی شود، زیرا روغن، اسیدها و سایر مواد به ابزارها و ماشین‌آلات آسیب می‌رسانند یا حتی کارگران را مجروح می‌کنند. نحوه درست تمیز کردن در فواصل زمانی منظم می‌تواند این خطر را به حداقل برساند. تمیز نگه داشتن محل کار در محیط تجاری مدرن یک وظیفه ضروری است و به دلیل گرانش، کف منطقه‌ای است که بیشترین توجه را می‌طلبد. برای مبارزه با کثیفی و آلودگی‌های ایجاد شده توسط فعالیت‌های انسانی، ماشین‌های مختلفی وجود دارد که به تمیز کردن کمک می‌کنند. به عنوان مثال جاروبرقی و جارو صنعتی سال‌هاست که وجود دارند و کاربردهای زیادی در تمیز کردن محیط‌های صنعتی دارند.

امروزه اسکرابر صنعتی می‌تواند زمان و هزینه‌ای را که صرف تمیز کردن کف‌های سخت می شود کاهش دهد. دستگاه‌های کف‌شوی اتوماتیک که به نام های اسکرابر خودکار یا زمین شوی صنعتی نیز شناخته می‌شوند، نیاز به سیستم سطل و تی سنتی را از بین می‌برند. اسکرابرهای خودکار با افزایش قدرت و کاهش مقدار آب و محلول، کف را تمیز می کنند و زمان خشک شدن سریعتر و تمیز و بهداشتی‌تری ارائه می‌دهند.‌ این دستگاه‌ها سخت‌ترین نیازهای نظافتی را برآورده می‌کنند و تمیز کردن را تا حد امکان سازنده و بدون عارضه می‌کنند.

زمین شوی صنعتی یا کفشوی چگونه کار میکند؟

دستگاه‌های زمین شوی صنعتی قطعاتی از تجهیزات نظافتی هستند که کار دستی را از شستشوی کف بی‌نیاز می‌کنند. این دستگاه‌ها مجهز به سیستم‌های خودکار برای شستشو و خشک کردن کف تاسیسات و‌ مراکز تجاری و صنعتی هستند. همانطور که دستگاه حرکت می کند، اسکرابر آب و محلول تمیز کننده را بر روی برس  دستگاه می پاشد و بدین ترتیب زمین را می‌شوید. سپس از برس‌ها یا پدها برای پاک کردن کثیفی و آلودگی استفاده می‌کند. دستگاه‌های زمین شوی می‌توانند دارای برس‌های دیسکی یا برس‌های رولی باشد. همچنین بسته به سطح، گزینه‌های مختلفی برای برس وجود دارد که در ادامه به انواع آن اشاره خواهیم کرد.

برس و سیستم جارو قدرتمند در دستگاه زمین شور صنعتی، محلول تمیزکننده آلودگی‌ها را از کف جمع کرده و خارج می‌کند. محلول کثیف در یک مخزن روی دستگاه ذخیره می‌شود تا زمانی که بتوان آن را تخلیه کرد. در نهایت نیز، یک تیغه تی لاستیکی در پشت دستگاه، آب باقیمانده را جمع آوری می‌کند تا منطقه را برای عابران ایمن نگه دارد. در واقع ویژگی‌های ترکیبی توزیع کنترل شده و سیستم قدرتمند این دستگاه زمان خشک شدن را کاهش می‌دهد و احتمال لغزش و سقوط افراد در محل را کاهش می دهد.

اسکرابرها به چند دسته تقسیم میشوند؟

اسکرابرها و دستگاه‌های دیگر تمیز کننده صنعتی مانند مکنده صنعتی که برای جارو کردن زباله‌ها و آشغال‌های ریز و درشت در سطوح بزرگ و یا واترجت صنعتی که امروزه در بازار موجود هستند، کار نظافت در محیط‌ها و سطوح بزرگ تجاری و صنعتی را به حداقل رسانده‌اند. این دستگاه‌ها در انواع و اندازه‌های محتلف در بازار موجود هستند که بسته به نوع محیط و کاربرد مورد استفاده قرار می‌گیرند. اسکرابر‌ها نیز در سه نوع ایستاده، اتوماتیک دستی و اتوماتیک سواری یا سرنشین‌دار در بازار موجود هستند. توجه داشته باشید که بهترین اسکرابر برای تاسیسات شما بر اساس اندازه منطقه در حال تمیز کردن، موانع اشغال شده منطقه و بودجه شما خواهد بود.

• اسکرابر دستی نیمه صنعتی

اسکرابرهای ایستاده در تمیز کردن مناطق کوچک و خانه‌های نسبتا بزرگ با فضاهای بزرگتر موثر هستند.
این نوع از اسکرابر‌ها در مناطق کوچک و شلوغ مانند ورودی‌ها، دفاتر، کلاس‌های درس و سرویس‌های بهداشتی بیشترین تاثیر را دارند. اسکرابرهای دستی نیمه صنعتی پایه‌ای کوچک دارند و قابلیت قرارگیری صاف را دارند که به آن‌ها اجازه می‌دهد به راحتی زیر صندلی‌ها، میزها، دیوارهای جداکننده و سایر مناطقی که دسترسی به آن‌ها سخت است، تمیز کنند. اسکرابرهای دستی نیمه صنعتی جایگزین مناسبی برای اسکرابرهای خودکار در مناطق کوچکتر هستند.

• اسکرابر دستی صنعتی

اسکرابرهای اتوماتیک دستی در اندازه‌های مختلف با مسیرهای تمیز کردن نسبتا بزرگ تولید می‌شوند. آنها در تمیز کردن فضاهای باز بزرگ مانند سالن‌های ورزشی بزرگ، انبارها، لابی‌های ساختمان یا راهروهای باز موثر هستند. مدل‌های دستی اسکرابر‌ها می‌توانند به کمک پد یا سیستم‌های چرخدار حرکت دستگاه را آسان‌تر کنند. این نوع از اسکرابر‌ها با قابلیت جابجایی آسان خستگی اپراتور را کاهش می‌دهد و به شما امکان می‌دهد بهره وری بیشتری در نظافت فضاهای بزرگ داشته باشید. این نوع اسکرابرها در مدل‌های تک برسه و دو برسه عرضه می‌شوند.

• اسکرابر سرنشین دار

اسکرابر با راننده ( اسکرابر خودرویی ) معمولاً دارای یک سیستم نظافتی پیشرفته است که شامل موتور مکشی و برس‌های دوار است که به صورت خودکار به سطح زمین فشرده می‌شوند و گرد و غبار، لکه‌ها، ذرات زباله و مواد آلوده‌کننده را جمع‌آوری می‌کنند.

اسکرابرهای اتوماتیک سواری یا  اسکرابر سرنشین‌ دار بزرگترین انواع اسکرابرها هستند  که اسکرابر با راننده هم  گفته میشود و می‌توانند مناطقی وسیع‌تر و بزرگتر را تمیز کنند. این نوع از اسکرابر‌ها تقریباً مشابه اسکرابرهای اتوماتیک دستی هستند که در تمیز کردن فضاهای باز بزرگ مانند سالن های ورزشی بزرگ، انبارها، لابی ساختمان یا راهروهای باز مورد استفاده قرار می‌گیرند. اسکرابرهای اتوماتیک سواری به کاربر این امکان را می‌دهد که روی دستگاه بنشیند یا بایستد. این دستگاه‌ها کمترین خستگی را ایجاد می‌کنند و بیشترین بهره‌وری و کارایی را در عملیات تمیز کردن کف در مقیاس بزرگ ارائه می‌دهند. این نوع اسکرابرها در مدل‌های دو برسه عرضه می‌شوند.

اسکرابر از چند بخش تشکیل شده است؟

اسکرابر دارای سه سیستم و بخش اصلی است:

 • سیستم توزیع محلول
 • سیستم اسکراب
 • سیستم بازیابی محلول

این سیستم ها به طور هماهنگ کار می‌کنند تا کف زمین را تمیز و خشک نگه دارند.

در قسمت پایینی دستگاه زمین شوی صنعتی، یک پد یا برس، محلول تمیزکننده روی زمین را پخش می‌کند و خاک‌ها و آثار خراش را از بین می‌برد. در واقع اسکرابرهای اتوماتیک این قدرت را دارند که آلودگی، چربی و کثیفی را که از تمیز کردن آنها با تی شوها سخت و زمان بر است، از بین ببرد.

کاربرد اسکرابر دستی

اسکرابر‌های دستی مانند جاروبرقی به صورت دستی توسط اپراتور به آن نیرو داده می‌شوند. دستگاه‌های اسکرابر دستی ( اسکرابر بدون راننده) معمولاً کوچکتر از اسکرابرهای سواری یا سرنشین دار هستند. به همین دلیل، دستگاه‌های اسکرابر دستی برای فضاهای کوچک تا متوسط ​​مناسب‌تر هستند. با توجه به اندازه آنها، این نوع از اسکرابرها ابعاد کوچکتری دارند که به آنها اجازه می‌دهد راحت تر به مناطق و فضاهای بسته جهت شستشوی سطح دسترسی داشته باشند. دستگاه‌های اسکرابر بدون راننده، حرکت به سمت جلو را ارائه می‌کنند تا به اپراتور کمک کند به دستگاه بدون خستگی نیرو وارد کند. اسکرابرهای دستی برای تمیز کردن سطح تنها با یک بار با پراکنده کردن مخلوطی از آب و محلول تمیزکننده، شستن کف با برس و برداشتن باقی مانده از زمین به وسیله تی و دستگاه مکش طراحی شده‌اند تا بدین ترتیب کف همزمان شستشو و به طور کامل خشک شود. برای استفاده، اپراتور فقط باید یک بار  دستگاه  اسکرابر بدون راننده را روی زمین هدایت کند. استفاده از دستگاه اسکرابر بدون راننده واقعاً آسان است.

اگر منطقه‌ای که در حال تمیز کردن آن هستید دارای درهای باریک یا مملو از موانع است، یک اسکرابر دستی (اسکرابر بدون راننده) راه حل عالی برای شما است. به عنوان مثال، اگر محل شما یک انبار شلوغ باشد یا دارای مناطق شیبدار باشد، این اسکرابر یک انتخاب عالی است.

اسکرابرها بر روی چه سطوحی کارایی دارند؟

از اسکرابر‌ها برای تمیز کردن و ضدعفونی کردن سطوح مختلف از جمله کاشی‌ها، سرامیک، پارکت و چوب‌های سخت در مکان‌های مختلف بهداشتی و صنعتی مانند انبارهای بزرگ، کارخانه‌ها، بیمارستان‌ها و سایر مراکز بهداشتی، مراکز تجاری، فرودگاه‌ها و … استفاده می‌شود. استفاده از انواع اسکرابرها فوق العاده کارآمد و راحت است. هر کدام از انواع اسکرابرها دارای ویژگی‌ها و قابلیت‌های منحصر به فردی هستند که متناسب با صنایع مختلف می باشد.

کف‌های صنعتی هم در حین ساخت و هم از نظر پوشش،تمیز کردن و نگهداری نیاز به مراقبت و توجه خاصی دارند و به این دلیل است که آنها نه تنها باید مقدار قابل توجهی از فشار را تحمل کنند، بلکه باید استانداردهای ایمنی شغلی را نیز در بر بگیرند. اینکه کدام روش تمیز کردن استفاده شود تا حد زیادی به بافت کف بستگی دارد. دستگاه‌های اسکرابر برای نظافت در بسیاری از محیط‌های کاری تجاری و صنعتی ضروری است. آنها با استفاده از سیستمی از برس های چرخشی آغشته شده به مواد شوینده عمل می کنند تا کثیفی و آلودگی سطح را پاک کنند. نحوه عملکرد این دستگاه از خیس شدن بی مورد منطقه‌ای که می تواند ناخوشایند و خطرناک باشد جلوگیری می‌کند.

اسکرابر برقی 

اسکرابر برقی همان اسکرابر کابلی است. که با برق شهر برق خود را تامین میکند و شروع به کار کردن میکند. در واقع اسکرابر برقی امکان کار بدون برق را ندارد.

تفاوت اسکرابر باطری دار (شارژی) با اسکرابر کابلی

اسکرابرهای اتوماتیک با باتری بسیار متحرک هستند و نیازی به دسترسی به منبع تغذیه ندارند. هنگامی که دستگاه‌هایی که با باتری کار می‌کنند، از کار می‌فتند و کم مصرف می‌شوند، نیاز به شارژ مجدد دارند.  دستگاه  اسکرابرهای خودکار با باتری می توانند از 1 ساعت تا 7 ساعت قبل از شارژ مجدد کار کنند. عمر باتری دستگاه شما به اندازه باتری و مقدار باتری‌های نصب شده بستگی دارد. 
تقریباً همه اسکرابرهای اتوماتیک دستی و سواری با باتری کار می کنند و معمولا گران‌تر از اسکرابرهای برقی کابلی هستند.

در مقابل اسکرابرهای خودکار برقی یا کابلی باید به یک منبع برق وصل شوند و باید همیشه در دسترس پریز برق باشند. انرژی مورد نیاز اسکرابرهای کابلی از طریق برق شهری تأمین می‌شود. این نوع از اسکرابرها نسبت به اسکرابرهای شارژی ارزان‌تر هستند اما وجود سیم کابل استفاده از آن‌ها را در محیط‌های بدون پریز برق محدود می‌کند.

راندمان کاری در زمین شوی صنعتی به چه معناست؟

راندمان کاری در اسکرابرها، به میزان نظافت دستگاه در متر مربع بر ساعت اطلاق می‌شود. در واقع محیطی که توسط دستگاه در یک ساعت قابل پاکسازی است، میزان راندمان دستگاه اسکرابر را مشخص می‌کند. 

مواد مخصوص برای تمیز کردن با زمین شوی صنعتی

استفاده از مواد کف‌زا مانند مواد شوینده که موجب ایجاد کف می‌شوند، به موتور مکش زمین‌شوی صنعتی آسیب می‌رسانند. بنابر‌این می‌بایست، از موادی استفاده کرد که کف کنترل‌شده دارند. 

مزایای استفاده از دستگاه های زمین شوی صنعتی

کارایی و قدرت تمیز‌کنندگی بالای کف‌شوی‌های صنعتی موجب شده‌است که از آنها در مکان‌های مختلف مانند صنایع سنگین، سازمان‌ها و ارگان‌ها، مراکز خرید و تجاری اداری، بیمارستان‌ها، سالن‌های ورزشی و غیره استفاده شود. چرا که این دستگاه‌ها قابلیت پاکسازی سطح با بالاترین استانداردهای بهداشتی را دارا  هستند، و در واقع تا ۷۵ درصد کارآمدتر از پاک‌کردن به روش سنتی نتیجه بخش خواهند بود.  یک اسکرابر کف نه‌تنها آب کمتری مصرف می‌کند، بلکه منجر به تمیز‌کردن کارآمدتر از آنچه که یک تمیز کننده و سطل سنتی می تواند ارائه‌دهد، می‌شود.
زمین شوی های صنعتی همچنین موجب صرفه‌جویی در مصرف آب می‌شوند. اگرچه با صرفه‌جویی در انرژی و آب در ابتدا نسبت به نمونه‌های سنتی خود هزینه بیشتری دارند. علاوه‌بر نکات گفته‌شده، زمین‌شوی‌ها دارای مزایای دیگری نیز هستند که در ادامه به آن‌ها اشاره‌شده‌است.

زمان خشک‌شدن سریع‌تر

هنگامی که از روش سنتی برای تمیز‌کردن کف استفاده می‌کنید، خشک کردن ممکن است کمی طول بکشد. با توجه به اینکه یک اسکرابر تقریباً به‌اندازه روش سنتی آب مصرف نمی‌کند، زمان مرطوب کف باید بسیار کوتاه‌تر باشد.

نکاتی که باید در انتخاب یک دستگاه زمین شوی در نظر گرفت:

ده‌ها دستگاه کف‌شوی در بازار وجود دارد. برای یافتن بهترین مورد متناسب با نیاز خود، باید فاکتورهای زیر را در نظر بگیرید:

اندازه مخزن

مطمئن شوید که اسکرابر از فضای مخزن کافی برخوردار است، بنابراین زمان زیادی برای تخلیه و پر‌کردن مخازن تلف نمی‌شود.

اندازه دستگاه

اسکرابر‌های کوچک، برای مناطق با فضاهای کوچک مناسب هستند. همچنین مدل‌های بزرگ و در ابعاد بزرگ برای صنایع سنگین و فضاهای با متراژ بیشتر نیز وجود دارد.

انواع برس اسکرابر

برس‌های اسکرابر در دو نوع نرم و زبر وجود‌‌‌دارند. از برس‌های نرم برای پاک‌کردن سطوحی مانند پارکت‌ها استفاده می‌شود و از برس‌های زبر برای سطوح محکم‌تر استفاده می‌شود. در زیر انواع برس‌های اسکرابر‌ها معرفی شده ‌است:
Poly brush، از پلاستیک بادوام و بسیار مقاوم ساخته شده‌است. برای پاک‌کردن کف و کاشی حمام، این برس مناسب است.

Nylon brush، در برابر سایش بسیار مقاوم است و با بازیابی خمیدگی، باعث می‌شود این برس عمر طولانی داشته باشد. از این برس برای سطوح ناهموار استفاده میشود.

Scrub grit brush، بسیار بادوام و منعطف است. برای شستشوی کف‌هایی مانند کاشی‌ها و پوشش‌های اپوکسی غیر لغزنده استفاده می‌شود.

Strip Grit Brush، برای تمیز کردن چربی کف‌های بتنی و جدا کردن پوشش‌های کف کاشی عالی است.

کاربرد تی (اسکویچی) اسکرابر

تی یا اسکویچی، قطعه‌ای در اسکرابر بوده و شکل ظاهری آن نیز، هلالی شکل است. وزنه‌هایی بر روی قسمت تی وجود دارد که موجب می‌شود، تیغه تی به سطح بچسبد و توسط لاستیک های مخصوص، تی‌کشی انجام‌ شود.

سرویس و نگهداری زمین شوی صنعتی چگونه است؟

همه دستگاه‌ها برای حفظ و افزایش کارایی و همچنین داشتن عملکرد بهتر، نیازمند رعایت و انجام یک سری نکات دستوری مصرف دارند. برای نگهداری اسکرابر‌ها نیز این نکات وجود‌‌‌ دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم:
سه قسمت مختلف اسکرابر که شامل: قسمت‌های شستشو، تی، مکش است، نیاز به نگهداری دارند. برای نگهداری برس در قسمت شست‌و‌شو، باید پس از هر بار استفاده از دستگاه، برس را از دستگاه جدا کرده و به به خوبی شسته شود.
قسمت تی اسکرابر که اسکویچی نام دارد، دارای اجزاء لاستیک‌ها، پیچ تنظیم ارتفاع، نگهدارنده لاستیک‌ها و چرخ‌های محافظ میباشد. 

بخش مکش اسکرابر نیز شامل اجزا‌ی موتور مکش و خرطومی‌ها میباشد. استفاده از مواد شوینده کف‌زا برای این بخش از دستگاه آسیب‌زننده است و نباید از مواد شوینده کف‌زا استفاده‌ شود.

خرید زمین شوی صنعتی (خرید اسکرابر)

امروزه، استفاده از اسکرابر‌ها رشد روز‌افزونی داشته‌اند. و تنوع در تولید انواع کف‌‌ شور‌ها موجب رفع نیاز و رضایت کاربران شده است. به همین دلیل زمین‌شو‌های صنعتی توسط اماکن مختلف خریداری و استفاده میشود. انتخاب و خرید یک اسکرابر مناسب و متناسب با نیاز‌های ما امری مهم و نیازمند دقت به یک سری نکات دارد که در طول مقاله به آن‌ها اشاره شده است.

قیمت زمین شوی صنعتی (قیمت اسکرابر)

هزینه اسکرابر، فاکتور بزرگی است که هنگام انتخاب اسکرابر برای تاسیسات خود باید در‌نظر بگیرید. بهترین اسکرابر برای تاسیسات شما با نیازها و بودجه کسب‌و‌کار شما مطابقت دارد. خریداری در یک اسکرابر می‌تواند گران به‌نظر برسد، اما ادغام یک اسکرابر در برنامه مراقبت از زمین شما، در زمان، نیروی کار و سایر هزینه‌های تمیز‌کردن صرفه‌جویی می‌کند.
دو نوع اسکرابر وجود دارد: دستی و سرنشین‌دار. بهترین انتخاب برای عملیات نظافت شما به اندازه امکانات و بودجه شما بستگی دارد. 

هزینه دستگاه بر اساس اندازه، کشور سازنده، نوع مواد و ویژگی‌های نصب‌شده متفاوت خواهد‌بود.

اسکرابر   شارژی   

اسکرابر شارژی یا اسکرابر باطری دار یک نوع اسکرابر است که از منبع انرژی باتری برای عملکرد خود استفاده می‌کند. به عبارت دیگر، این اسکرابرها با قدرت باتری کار می‌کنند و نیازی به اتصال به شبکه برق مستقیم ندارند.

اسکرابر شارژی برای چه اماکنی مناسب است؟

با اینکه زمین شوی یا کف شوی صنعتی کابلی کاربردهای فراوانی دارد و در مکان‌های زیادی می‌توان از آن استفاده نمود، اما برخی از محدودیت‌ها باعث شده نوع کابلی این دستگاه کنار گذاشته شود و از نوع باتری‎دار یا همان شارژی استفاده شود.
یکی از مزایای اسکرابر شارژی یا اسکرابر باطری دار نداشتن سیم و کابل برق است. فرض کنید قرار است یک مکان پر رفت و آمد و بسیار شلوغ را در طول روز برای چندین بار نظافت کنید. در صورتی که کابل برق بر روی زمین افتاده باشد، احتمال اینکه پای 1% از عابرین به کابل برق گیر کرده و سقوط کنند نیز بسیار مشکل آفرین است.
علاوه بر این، این احتمال که در صورت گیر کردن پای افراد، کابل برق کنده شده و افراد دچار برق گرفتگی شوند نیز وجود دارد. همانطور که مشاهده می‌کنید، خرابی دستگاه در چنین مواردی، کمترین میزان خسارت را به همراه دارد و خسارات جانی به افراد در اولویت قرار دارد.
بدین منظور، از انواع زمین شور صنعتی شارژی برای نظافت مکان‌های شلوغی نظیر بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها، راهروهای دانشگاه، فروشگاه‌های بزرگ و… استفاده می‌شود. در چنین مکان‌هایی، می‌توان نظافت را بسیار سریع و کامل انجام داد و در صورت تمام شدن باتری دستگاه، با استفاده از کابل شارژ، آن را مجددا شارژ نمود.

اسکرابر سرنشین دار چه کاربرد‌هایی دارد؟

یکی از مزایای اسکرابر دستی سبک بودن و انعطاف‌پذیری بالای آن در نظافت زوایای مختلف است. با این حال، کار طولانی مدت با این نوع دستگاه‌ها، برای همه افراد مناسب نیست. به عنوان مثال، افرادی که دچار کمردرد یا پادرد مزمن هستند، نمی‌توانند چند بار در روز با این دستگاه کار نظافت را انجام دهند. همچنین، افرادی که از لحاظ بدنی ضعیف هستند نیز برای کار با این دستگاه به مشکل بر خواهند خورد.
برای صرفه جویی در نیروی کار و امکان استفاده از اسکرابر برای عموم افراد، نوع سرنشین‎دار آن را طراحی و عرضه کرده‌اند. اسکرابر صنعتی سرنشین‎دار وزن بیشتری دارد و ممکن است نتوان با استفاده از آن به خوبی اسکرابر دستی، به تمام زوایای محیط‌های مختلف دسترسی داشت، اما یکی از نقاط قوت این دستگاه این است که تقریبا هر فردی که کار با سیستم هدایت آن را یاد بگیرد، می‌تواند به راحتی هر محیطی را در مدت زمان بسیار کمی نظافت نماید.
سیستم هدایت زمین شوی یا کف شوی سرنشین‎دار به شکل بسیار ساده‌ای طراحی شده و از آن جایی که سرعت این دستگاه بسیار کم است، خطری برای سرنشین و افراد حاضر در محیط ندارد. بدین صورت، برای انجام کار نظافت، می‌توانید هر نیروی کار با هر شرایطی را استخدام نموده و دستگاه را به او بسپارید تا انواع محیط‌های وسیع صنعتی و تجاری را در مدت زمان بسیار کمی تمیز نماید.
نکته: محیطی که قرار است با کف شوی سرنشین‎دار نظافت شود، باید به اندازه‌ای عریض باشد که کف شوی بتواند به راحتی دور بزند و حرکت کند.

چرا زمین شوی صنعتی بخریم؟

شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که به چه دلیل باید خرید کف شوی صنعتی را در اولویت قرار دهم و اصلا چرا به آن نیاز دارم؟ در حقیقت، اگر می‌خواهید محیط وسیعی را هر روزه و یا روزی چند بار نظافت نمایید، دلایل زیادی برای خرید این دستگاه مکانیزه وجود دارد.
مهم‌ترین دلایل برای خرید کف شوی صنعتی و جایگزین کردن روش نظافت سنتی با این وسیله عبارتند از:

 • از آنجایی که عمل نظافت هیچ ارتباطی با نیروی دست و میزان فشار مکانیکی انسان ندارد، کار نظافت با قدرت ثابت و فوق العاده زیاد انجام شده و کیفیت آن بهتر از مواقع عادی خواهد بود.
 • کاربر در زمان کار با اسکرابر صنعتی، خستگی کمتری را تجربه می‌کند و می‌تواند برای مدت زمان بیشتری به کار نظافت مشغول شود.
 • زمان نظافت کامل و بهینه کاهش می‌یابد و می‌توان از نیروی انسانی، برای انجام کار‌های دیگری استفاده نمود.
 • با اینکه ممکن است خرید این دستگاه هزینه‎بر به نظر برسد، اما در دراز مدت، با صرفه جویی در نیروی کار، مصرف آب و زمان، هزینه‌های کلی به شدت کاهش می‌یابند.
 • به دلیل بکار بردن سیستم خشک‎کن در دستگاه اسکرابر، کف زمین به سرعت خشک شده و دیگر احتمال لغزیدن و یا آلودگی دوباره وجود ندارد.
 • کار با این دستگاه راحت بوده و هر فردی می‌تواند تنها در عرض چند ساعت، کار با آن را به خوبی یاد بگیرد.
 • با استفاده از شستشوی همراه با مواد شوینده، می‌توان کیفیت نظافت را بهبود بخشید.

قبل از خرید اسکرابر به چه نکاتی توجه کنیم

اگر قصد خرید زمین شوی یا کف شوی صنعتی را دارید، بهتر است قبل از خرید، نکات و موارد مهم را به خاطر بسپارید. اولین و مهم‌ترین نکته‌ای که باید به آن توجه نمایید، انتخاب فروشگاه و نمایندگی معتبر است. اعتبار فروشگاه تا حد بسیار زیادی، اصل بودن و خدمات پس از فروش آن را تضمین می‌کند.
سایر نکات مهم برای خرید این دستگاه عبارتند از:

 • بودجه خرید دستگاه را مشخص کنید. با این کار، گزینه‌های پیش رویتان را می‌توانید محدود کنید.
 • کاربرد اسکرابر و سطحی که قرار است نظافت روی آن انجام شود را مشخص کنید. این کار به انتخاب بهتر دستگاه کمک می‌کند.
 • مشخص کنید که قرار است اسکرابر کابلی تهیه کنید و یا نوع شارژی آن مدنظرتان است.
 • دیسک‌ها و استوانه‌های دستگاه را به دقت بررسی کنید.
 • مشخص کنید که دستگاه باید دستی باشد یا سرنشین‎دار.
 • مشخص کردن ابعاد فضای نظافت، تا حد زیادی به انتخاب دستگاهی با اندازه مناسب کمک می‌کند. در نتیجه، اندازه دستگاه را نیز می‌بایست با توجه به ابعاد محیط انتخاب نمایید.
 • بررسی کنید که آیا دستگاه مجهز به سیستم توقف ایمن می‌باشد یا خیر؟ زمانی که کاربر دسته کنترلی را رها می‌کند، این سیستم باعث توقف دستگاه و جلوگیری از خسارت احتمالی می‌شود.
 • بررسی کنید که دستگاه مورد نظر شما چه نوع مواد شوینده‌ای را قبول می‌کند و چه گزینه‌هایی پیش رویتان دارید.
 • دستورالعمل کار با دستگاه را مطالعه نمایید. اگر به نظرتان کار با آن سخت است و دکمه‌ها دارای نوشتار دقیق نیستند، بهتر است نوع دیگری را انتخاب نمایید.
 • بررسی کنید که تخلیه مخزن آب تمیز و کثیف و همچنین جداسازی قطعات برای تمیز کردن بعد از نظافت به آسانی انجام می‌شوند یا خیر.
 • ولتاژ و الگوی مصرف دستگاه را به دقت بررسی کنید و متناسب با ولتاژ محل نظافت، بهترین گزینه‌ها را انتخاب کنید.
 • طول شیلنگ دستگاه را بررسی کنید. این مورد برای پر و خالی کردن مخازن دستگاه مهم است.
 • صدای موتور دستگاه را بررسی نمایید.

اسکرابر بیمارستان

اسکرابر بیمارستان یا همان برس‌گردان بیمارستان، یک نوع وسیله نظافتی و شستشو است که به منظور تمیزکاری و ضدعفونی سطوح و کف‌های بیمارستان‌ها و مراکز درمانی به کار می‌رود. این وسیله برای حفظ تمیزی و بهداشت در محیط بیمارستانی و کاهش احتمال انتقال عفونت‌ها به بیماران و کارکنان مرتبط با درمان استفاده می‌شود.
اسکرابر بیمارستان معمولاً دارای قسمت‌هایی است که با حرکت پیشرفته یا عقب‌روی وسیله، برس‌ها و مواد ضدعفونی‌کننده را به سطوح زیرین فشرده و برس‌ها را به سرعت چرخانده و ضدعفونی می‌کند. این وسیله به طور خاص برای تمیزکاری کف‌های بیمارستان، کارروم‌ها، مراکز عملیاتی، پرتال‌ها، سرنخ‌ها، پیاده‌روها و مناطق عمومی مرتبط با بخش‌های بیمارستانی استفاده می‌شود.
با استفاده از اسکرابر بیمارستان، امکان بهبود میزان بهداشت و کاهش انتقال عفونت‌ها در بیمارستان‌ها افزایش می‌یابد. این وسیله‌ها معمولاً به صورت مکانیزه عمل می‌کنند و با کمک دستگاه‌های کنترلی، کارکنان می‌توانند عملیات تمیزکاری را به‌طور دقیق و مؤثر انجام دهند. همچنین، اسکرابرهای بیمارستان معمولاً دارای سیستم‌های جمع‌آوری آب آلوده هستند تا به دلیل تمیزکاری زمین‌ها، بیمارستان نامناسب و مخاطره‌آمیز نشود.
از آنجا که تمیزی و بهداشت مناسب در بیمارستان‌ها به اهمیت بسیاری برخوردار است، استفاده از اسکرابر  بیمارستان در فرآیند نظافت و شستشوی این مکان‌ها بسیار حیاتی است. این وسیله‌ها کمک می‌کنند تا بیمارستان‌ها به عنوان محل‌های ایمن و بهداشتی برای تامین خدمات بهداشتی و درمانی به بیماران تلقی شوند.

اسکرابر بیمارستان معمولاً دارای قسمت‌هایی است که با حرکت پیشرفته یا عقب‌روی وسیله، برس‌ها و مواد ضدعفونی‌کننده را به سطوح زیرین فشرده و برس‌ها را به سرعت چرخانده و ضدعفونی می‌کند. این وسیله به طور خاص برای تمیزکاری کف‌های بیمارستان، کارروم‌ها، مراکز عملیاتی، پرتال‌ها، سرنخ‌ها، پیاده‌روها و مناطق عمومی مرتبط با بخش‌های بیمارستانی استفاده می‌شود.
با استفاده از اسکرابر بیمارستان، امکان بهبود میزان بهداشت و کاهش انتقال عفونت‌ها در بیمارستان‌ها افزایش می‌یابد. این وسیله‌ها معمولاً به صورت مکانیزه عمل می‌کنند و با کمک دستگاه‌های کنترلی، کارکنان می‌توانند عملیات تمیزکاری را به‌طور دقیق و مؤثر انجام دهند. همچنین، اسکرابرهای بیمارستان معمولاً دارای سیستم‌های جمع‌آوری آب آلوده هستند تا به دلیل تمیزکاری زمین‌ها، بیمارستان نامناسب و مخاطره‌آمیز نشود.

اسکرابر خارجی

تمامی محصولات اسکرابر خارجی هستند و از برند لاور که لاور اسکرابر خارجی میباشد.

محصولات وارداتی بانی پاک

قابل ارائه در 12 مدل مختلف با قابلیت شستشوی زمین، جمع آوری آب کثیف ایجاد شده و خشک کردن بصورت همزمان

محصولات بدون سرنشین

محصولات با سرنشین

محصولات ایرانی بانی پاک ماشین

قابل ارائه در 4 مدل مختلف باقابلیت مکش انواع زباله های حجیم و جذب گرد و غبار حاصله می باشند، هریک از دستگاه ها بنا به قدرت و...

logo

آدرس : تهران - خیابان شهید مطهری - خیابان سهروردی شمالی - کوچه تهمتن - پلاک 6 - واحد 20

تلفن : 09121191202 - 02188754228 - 02188754229

ایمیل : info@banipak.com

 1. عضویت در خبرنامه

 1. دریافت اطلاعات دوره ای و دعوتنامه ها ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

کلیه امتیاز سایت متعلق به بانی پاک میباشد.