جارو صنعتی

قابل ارائه در 4 مدل مختلف با قابلیت جمع آوری زبـاله ها و نیز گـرد و غبـار حاصـل از گـردش بـرس

دستگاه های سوئیپر بطور کلی دارای قابلیت جمع آوری زباله ها و نیز گرد و غبار حاصل از گردش برس می باشند. هریک از دستگاه ها بنا به عرض برس میانی و نیز حجم مخزن زباله، راندمان کاری متفاوتی دارند که متناسب با متراژ محیط مورد استفاده طبقه بندی و ارائه می شوند.

جاروبرقی صنعتی یا سوئیپر

جاروبرقی صنعتی یا جاروی صنعتی که با نام  سوییپر  مکانیزه با سوئیپر نیز شناخته می‌شود، در دسته ماشین‌های پرکاربردی قرار دارد که به طور گسترده، در صنایع و اماکن مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. سرعت و راندمان کاری این نوع ماشین‌ها بسیار بالا است و می‌توانید ظرف مدت زمان بسیار کوتاهی، سطح وسیعی را تمیز نمایید.
طی سال‌های اخیر، استفاده از ابزار آلاتی مانند سوییپر مکانیزه ، واترجت صنعتی و… جایگزین روش‌های قدیمی شده است و توانسته طرفداران زیادی پیدا کند. انواع سوییپر مکانیزه مختلفی برای دستگاه سوئیپر وجود دارد و شما می‌توانید با توجه به نوع کاربردی که انتظار دارید، یکی از انواع سوییپر مکانیزه را تهیه کرده و بکار بگیرید.

جاروی صنعتی یا جارو برقی صنعتی یا سوییپر  مکانیزه  را جارو محوطه هم مینامند. جارو محوطه دقیقا جاروی صنعتی میباشد .

که جاروی  محوطه  مناسب برای   فضا ها بزرگ  مورد استفاده قرار میگیرد است.

اجزا تشکیل دهنده جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی صنعتی جاروی صنعتی، از اجزای مختلفی تشکیل شده است که هر کدام از این اجزا، نقش مهمی در کاربرد و کارایی آن دارند. مهم‌ترین اجزا سوییپر صنعتی  مکانیزه عبارتند از: فیلتر، موتور دستگاه، موتور مکش، برس و مخزنی که زباله‌ها در آنجا جمع می‌شوند. موتور مکش، یکی از‌بخش‌های مهم دستگاه به شمار می‌رود و قدرت آن تعیین می‌کند که جاروبرقی، تا چه حدی می‌تواند زباله‌ها را به درون دستگاه هدایت کند.
موتور دستگاه می‌تواند از نوع دیزلی (بنزینی) یا الکتریکی باشد. برس دستگاه‌، بخش جانبی آن محسوب می‌شود و به صورت دیسک‌هایی در کنار ورودی دستگاه تعبیه شده‌اند تا گرد خاک و زباله‌ها را از سطح مورد نظر جدا کرده و به سمت ورودی هدایت کنند.
معمولا، مخزن زباله در دستگاه سوییپر  صنعتی مکانیزه، حجم و اندازه نسبتا بزرگی دارد. به همین دلیل، نیازی به خالی کردن آن در مدت زمان کوتاه نخواهید داشت. سایر ابزار‌ها و اجزای این دستگاه، به منظور تغییر وضعیت کاربری دستگاه و بهینه‌سازی عملیات نظافت انجام می‌شود.
از سوییپر مکانیزه می‌توان در کنار ماشین‌هایی نظیر زمین شوی صنعتی، برای نظافت اصولی و سریع سطوح وسیع استفاده نمود.

جاروبرقی صنعتی یا سوئیپر چگونه کار می‌کند؟

دستگاه‌های نظافت و جاروی صنعتی مانند بخارشوی صنعتی، سوییپر، واترجت‌ها و… در مدل‌ها و اندازه‌های مختلفی ساخته و عرضه می‌شوند اما همه این دستگاه‌ها، نحوه عملکرد تقریبا یکسانی دارند و کار با آن‌ها بسیار ساده است.
به طور کلی، جاروبرقی مکنده صنعتی در انواع سوییپر  مکانیزه   مختلفی نظیر جاروبرقی سرنشین دار، جاروبرقی بدون سرنشین و… تولید می‌شود. پس از روشن کردن کلید خاموش/روشن، برس‌ها شروع به گردش می‌کنند و آلودگی‌ها را به‌بخش میانی که مکش در آن جا در حالت حداکثر قرار دارد، هدایت می‌کنند.
سپس، یک برس رولی، مواد را به مخزن زباله پرتاب می‌کند و همه زبال‌ها، در مخزن جمع می‌شوند.
برای جلوگیری از بلند شدن گرد و خاک، قدرت مکش و عملکرد برس‌ها با دقت طراحی شده‌اند؛ ازین جهت، خیالتان از بابت نظافت حرفه‌ای راحت است. دریچه‌های مکشی که در قسمت برس‌ها قرار دارند، پخش شدن گرد و خاک در حین نظافت را به حداقل می‌رسانند.
برخی از انواع  سوئیپر، مجهز به سیستم آبپاش هستند تا در حین کار در محیط‌های بسیار کثیف و پر گرد و خاک، مانع از بلند شدن خاک در هوا شوند.

کاربرد جاروی مکانیزه

قدرت، دوام و طول عمر بالای سوئیپر‌های صنعتی، باعث شده که طی سال‌های اخیر، استفاده از این دستگاه‌ها در صنایع مختلف، رواج پیدا کند. در مواردی که کاربرد این دستگاه جمع‌آوری آب می‌باشد، جنس بدنه آن را از استیل ضد زنگ انتخاب می‌کنند.
موتور مکش جاروبرقی‌های صنعتی، نسبت به جاروبرقی‌های نیمه صنعتی یا جاروبرقی‌های تجاری، قدرت بسیار بیشتری دارد و برای خنک کردن موتور دستگاه، از فن‌های خنک‌کننده قوی استفاده می‌شود. به همین دلیل، این دستگاه، در جمع‌آوری انواع سوییپر زباله‌های صنعتی، مفید واقع می‌شود.
جاروبرقی‌های صنعتی، انواع آلاینده‌ها مانند مواد سنگین یا سبک، ذرات ریز همچون پودر و دوده و گرد و غبار، مایعات و بسیاری از آاینده‌های صنعتی دیگر را به راحتی از محیط حذف می‌کنند. از این دستگاه‌ها، در صنایعی نظیر صنایع چوب و کاغذ، صنایع فولاد، صنایع نساجی، صنایع آهن، صنایع خودروسازی، صنایع داروسازی و… استفاده می‌شود. در ادامه، برخی از کاربردهای رایج این دستگاه‌ها در صنایع مختلف را بررسی می‌کنیم:

کاربرد جاروبرقی صنعتی در کشاورزی

می‌توان از سوئیپر صنعتی، برای جدا‌سازی گرد و خاک و پوچه‌های درون غلات استفاده نمود. از آنجایی که وجود گرد و غبار و پوچه در غلات باعث افزایش خطر اشتعال می‌شود، باید سوییپرهای صنعتی‎ای که در صنایع کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرند، از نوع ضد انفجار باشند.

کاربرد جاروی مکانیزه در خودروسازی

به دلیل اینکه در کارخانه‌های خودروسازی، طیف وسیعی از کارها انجام می‌گیرد، ورود گرد و غبار و آلایندگی‌ها در اینگونه کارخانه ها وجود دارد. از این رو، استفاده از سوییپر‌هایی که مجهز به فیلتراسیون قدرتمند هستند در اینگونه صنایع، می‌تواند باعث بالا رفتن سرعت کار و کم کردن نیروی کاری شود.

کاربرد جاروی مکانیزه در صنایع هواپیمایی

همانطور که می‌دانید، هواپیما‌ها وسایل نقلیه غول پیکری هستند و نظافت آن‌ها با دست خالی و یا با استفاده از ماشین آلات معمولی، کار زمان بر و طاقت فرسایی است. بدین منظور، برای جمع‌آوری ضایعات و نظافت عمومی در هواپیما و فرودگاه‌ها، از اینگونه دستگاه‌های صنعتی پرقدرت استفاده می‌شود.

کاربرد جاروبرقی صنعتی در صنایع غذایی

صنایع غذایی و کارخانه‎جاتی که در حال تولید این محصولات هستند، می‌بایست در حداکثر سطح نظافت و پاکیزگی قرار داشته باشند. رعایت بهداشت در حین تولید غذایی که می‌خوریم بسیار مهم است. در برخی از کارخانه‎جات تولید غذا، لازم است روزانه چندین بار سطوح مختلف تمیز شود. بدین منظور، می‌توان از جاروبرقی‌های صنعتی که مطابق با استانداردهای صنایع غذایی ساخته شده‌اند، برای نظافت این اماکن استفاده کرد.

کاربرد جارو مکانیزه در صنایع شیمیایی

مواد شیمیایی به سطح بالایی از نظافت و احتیاط احتیاج دارند. علاوه بر این، جمع‌آوری این مواد با دست خالی یا با استفاده از ماشین آلات معمولی، کاری خطرناک و حساس است. بدین منظور، می‌توان از جاروبرقی‌های صنعتی که مخصوص کار با مواد شیمیایی ساخته شده‌اند، استفاده نمود.

کاربرد جاروبرقی صنعتی در ساخت و ساز

نظافت لوله‌های مختلف، جمع‌آوری گرد و خاک محیط، جمع‌آوری ضایعات و… گوشه‌ای از خدماتی است که این ماشین آلات صنعتی، عرضه می‌کنند. در پروژه‌های عظیم، استفاده از جاروبرقی‌های صنعتی، می‌تواند روند کار را سرعت بخشد و باعث بالا رفتن کیفیت اجرا شود.

کاربرد جاروبرقی صنعتی در داروسازی

جاروبرقی‌های صنعتی یا جاروی صنعتی مجهز به فیلتر هپا، به طور گسترده‌ای در صنعت داروسازی به منظور جمع‌آوری مواد پودری و سایر مواد دارویی، مورد استفاده قرار می‌گیرند. این جاروبرقی‌ها، مکش بالایی دارند و دارای یک فیلتر ایمنی می‌باشند.

کاربرد جاروبرقی صنعتی در صنایع لاستیک و پلاستیک

یکی از معضلات کارخانه‌های تولید لاستیک و پلاستیک، تجمع دوده‌های کربنی در سطح کارگاه و کارخانه است. جاروبرقی‌های صنعتی مجهز به نازل ثابت زمین، در رفع چین مشکلی، بسیار عالی عمل می‌کنند.

مزایای استفاده از جاروبرقی صنعتی

برخی از مهم‌ترین مزایای استفاده از جاروبرقی و سوئیپر صنعتی عبارتند از:

فیلتراسیون بسیار پیشرفته

فیلترهایی که در جاروبرقی های صنعتی قرار دارند، بسیار قدرتمند و عالی عمل می‌کنند. برخی از فیلتر‌های این دستگاه عبارتند از فیلتر هپای کارتریجی و ستاره‌ای، فیلتر کلاس L، فیلتر کلاس M، فیلتر آنتی استاتیک، فیلتر PTFE، فیلتر مقاوم به حرارت و….
در یک سوییپر صنعتی، ممکن است یک یا چندین نوع از فیلتر‌ها به کار گرفته شود. این فیلتر‌ها، وظیفه جدا‌سازی ذرات بسیار ریز و جلوگیری از انتقال عبور آن‌ها و راه یافتن به هوای محیط را دارند.

مخزن بزرگ و حجیم

افرادی که به طور مستمر با جاروبرقی‌های معمولی کار کرده‌اند می‌دانند که هر چه ظرفیت مخزن جاروبرقی بیشتر باشد، دیرتر مجبور هستند تا آن را خالی و نظافت کنند. از آن جایی که معمولا در صنایع، نیاز است تا سطح وسیعی را تمیز نمایند، بزرگ بودن مخزن دستگاه نظافت، کمک بزرگی به صرفه جویی در زمان و سرعت بخشیدن به کارها می‌کند.

طراحی ارگونومیک و کاربردی

شکل ظاهری جاروبرقی صنعتی، نقش مهمی در سهولت استفاده از آن دارد. شما نیازی به خرید جاروبرقی‌های لوکس و زیبا ندارید. بلکه تنها کافی است شکل جاروبرقی به گونه‎ای باشد که بتوانید بدون زحمت، آن را در اماکن مختلف استفاده نمایید.
قرار دادن چرخ در قسمت زیر جاروبرقی، کمک بزرگی به انتقال آن می‌کند، چرا که معمولا وزن این دستگاه‌ها زیاد است و چنانچه چرخ بر روی آن تعبیه شده باشد، می‌توان آن را به صورت انفرادی جا به جا نمود. یکی دیگر از مواردی که در طراحی این دستگاه باید در نظر گرفته شود، نحوه جدا شدن مخزن زباله آن است. مخزن زباله دستگاه، می‌بایست به راحتی جدا شود تا کاربران در صورت نیاز، بتوانند به تنهایی آن را تخلیه نمایند.

جمع‌آوری و انتقال راحت و آسان مواد

در برخی از صنایع مانند داروسازی و…، از سوئیپر صنعتی برای جمع‌آوری و انتقال مواد استفاده می‌شود. این ماشین در کسری از ثانیه، حجم عظیمی از مواد پودری یا مایع را بلعیده و آن را در مخزن خود ذخیره می‌کند. بدین صورت، می‌توان در وقت و هزینه صرفه جویی نمود.

صرفه جویی در نیروی کار و هزینه ها

سرعت عمل و قدرت این دستگاه، به قدری زیاد است که می‌توان به جای چندین جاروبرقی معمولی، تنها از یک جاروبرقی مکنده صنعتی استفاده نمود. بدین صورت، در هزینه برق و نیروی کار، صرفه جویی قابل توجهی خواهد شد.

صرفه جویی در زمان

با تهیه تنها یک جاروبرقی تماما صنعتی، می‌توانید سطح وسیعی را در مدت زمان چند دقیقه، به خوبی نظافت کنید.

سازگاری با محیط زیست

نظافت سریع، قدرت عمل بالا و عدم پخش کردن آلاینده‌ها در محیط، باعث می‌شود که کار نظافت با کیفیت بهتری انجام شود و همچنین، آسیبی به محیط زیست وارد نشود.

مبنای طبقه‌بندی سوئیپر‌ها چیست؟

سوییپر‌ها از نظر ویژگی‌های مکانیکی، به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. برخی از تقسیم‌بندی‌های رایج سوئیپر صنعتی، بر مبنای نوع هدایت، نوع سیستم محرک (سوخت) و نوع سیستم تخلیه انجام می‌شود.
آشنایی با هر کدام از این تقسیم‌بندی‌ها، به شما کمک می‌کند تا با سوییپر صنعتی مورد‎نظر خود بهتر آشنا شوید و در انتخاب آن، با دقت بیشتری عمل کنید. در ادامه، به طور مفصل به بررسی انواع جاروبرقی مکنده صنعتی می‌پردازیم…

انواع جاروبرقی صنعتی و کاربرد آنها

از آن جایی که استفاده روزمره از دستگاه سوییپر در صنایع، روز به روز در حال افزایش است، شناخت انواع این دستگاه صنعتی قدرتمند، اهمیت زیادی دارد. برخی از انواع رایج تقسیم‌بندی جاروبرقی‌های صنعتی عبارتند از:

1. تقسیم‌بندی سوییپر صنعتی از نظر نوع هدایت

نوع هدایت به شیوه‌ای که برای جابجایی و جهت دهی به دستگاه انتخاب می‌کنید، گفته می شود. سوئیپر صنعتی از نظر نوع هدایت، به دو دسته سرنشین دار و دستی تقسیم‌بندی می‌شود.
در هدایت دستی، کاربر با قرارگیری در پشت دستگاه و هل دادن آن با استفاده از دسته‌های کنترلی، عمل هدایت را انجام می‌دهد و جاروبرقی را جابجا می‌کند. اینگونه جاروبرقی‌ها ابعاد کوچکتری دارند و برای استفاده در مسیرهای باریک و سطوح با مساحت کم، مورد استفاده قرار می‌گیرند. هر چه ابعاد جاروبرقی بزرگتر شود، هدایت آن با دست سخت‌تر می‌شود. بدین منظور، معمولا جاروبرقی‌های عظیم و سنگین را به صورت سرنشین‎دار طراحی می‌کنند.
کاربر برای استفاده از جاروبرقی سرنشین دار، روی صندلی مخصوص دستگاه نشسته و با استفاده از کلید‌های کنترلی و فرمان، جاروبرقی را جابجا کرده و از آن استفاده می‌کند.

2. تقسیم‌بندی سوییپر صنعتی از نظر نوع سیستم نیروی محرک

سوییپر صنعتی از نظر نوع سیستم نیروی محرک، به دو نوع مکانیکی و موتوردار تقسیم‌بندی می‌شود. هر کدام از این سیستم‌ها، از نظر نوع کارایی و عملکرد، با یکدیگر متفاوت‌اند.

سوییپر مکانیکی

سوییپر مکانیکی، به صورت دستی مورد استفاده قرار می‌گیرد و عملکرد‌بخش‌های مختلف آن، وابسته به موتور نمی‌باشد. به عبارت دیگر، سوییپر مکانیکی، فاقد هرگونه موتور داخلی است. برای کار با این دستگاه، کاربر شخصا دستگاه را جابجا کرده و با حرکت دادن برس‌ها، عمل نظافت را انجام می‌دهد. به دلیل اینکه در سوییپر مکانیکی از بنزین یا نیروی برق استفاده نمی‌شود، آلودگی محیطی ایجاد نکرده و دوستدار محیط زیست است. با این حال، از آنجایی که عمل نظافت تماما به کاربر بستگی دارد، راندمان کار تا حد قابل توجهی پایین می‌آید. ابعاد سوییپر‌های مکانیکی معمولا کوچک است و فضای زیادی را اشغال نمی‌کنند.

سوییپر موتوردار یا  دوگانه

سوییپر‌های موتوردار سوییپر دوگانه هستند، خود به دو نوع الکتریکی و دیزلی (بنزینی) تقسیم‌بندی می‌شوند. سوییپر الکتریکی آلودگی محیطی ندارد و دوست‎دار محیط زیست است. از این جهت، برای نظافت در فضاهای بسته و سرپوشیده، مناسب می‌باشد. با این حال، توان این نوع موتور‌ها نسبت به موتورهای دیزلی، نسبتا کمتر می‌باشد.
سوییپر با سوخت فسیلی نیز یکی از رایج‌ترین انواع جاروهایی است   که در صنایع مختلف، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع سوییپرها، برای نظافت سطوحی که در فضای باز قرار دارند، مناسب است. معمولا، موتورهای دیزلی در دو نوع فقط دیزلی و  سوییپر دوگانه سوز، ساخته می‌شوند. 

3. تقسیم‌بندی سوییپر صنعتی از نظر سیستم تخلیه مخزن

سیستم تخلیه در چنین جاروبرقی‎هایی، به دو صورت تخلیه مکانیزه و تخلیه دستی می‌باشد.

تخلیه مکانیزه

سوییپرهای مجهز به سیستم تخلیه مکانیزه، دارای یک جک هیدرولیک می‌باشند و با بالا بردن مخزن زباله، این مخزن، درون سطل‌های زباله تخلیه می‌شود. بدین جهت، معمولا از چنین دستگاه‌هایی برای نظافت معابر شهری که دارای سطل زباله هستند، استفاده می‌شود. سیستم تخلیه مکانیزه، معمولا بر روی جاروبرقی‌های بزرگ و حجیم که کار با آنها سخت‌تر است، تعبیه می‌شود.

تخلیه دستی

سوییپر‌های دارای تخلیه دستی، دارای اهرمی می‌باشند که با رهاسازی آن، مخزن زباله از بدنه جاروبرقی جدا شده و می‌توان به صورت دستی، آن را تخلیه نمود. این سیستم معمولا بر روی دستگاه‌های کوچکتر و حجیم‌تر تعبیه می‌شود و هزینه آن نسبت به سیستم مکانیزه، کمتر است.

سوییپرها بروی چه سطوحی کارایی دارند؟

سطوحی که با استفاده از جاروبرقی‎های صنعتی نظافت می‌شوند، بستگی به نوع و اندازه دستگاه دارند. به طور کلی، می‌توان از این دستگاه برای نظافت پله‌ها، سطوح زیر مبلمان و نیمکت‎های شهری، معابر، کف کارخانه و در کل هر سطحی که کف آن بستر‌سازی شده است، استفاده نمود.
به دلیل حجم بالای گرد و خاک سطوح تماما خاکی مانند باغ و باغچه، استفاده از این دستگاه برای جمع کردن برگ و زباله توصیه نمی‌شود؛ چرا که ممکن است قسمتی از خاک باغ یا باغچه، توسط قدرت بالای مکش دستگاه، جدا شود.

نکاتی که باید در انتخاب یک دستگاه سوئیپر مناسب در نظر گرفت

قبل از اینکه اقدام به خرید و قیمت دستگاه سوییپر کنید، بهتر است با برخی از نکات آشنا شوید. این نکات عبارتند از:

  • قبل از خرید، بودجه خود را به طور دقیق مشخص کنید؛ چرا که مدل، ابعاد، قدرت و لوازم جانبی دستگاهی انتخاب می‌کنید، کاملا به قیمت سوییپر آن بستگی دارد.
  • بهتر است با توجه به بودجه مورد نظرتان، بهترین نوع سوییپر را انتخاب کنید و در زمان خرید، به طول عمر و گارانتی آن توجه نمایید.
  • صدای کم دستگاه، یکی از ویژگی‌هایی است که در همه سوییپر‌ها وجود ندارد. برای جلوگیری از آلودگی صوتی، مخصوصا در مکان‌های کوچک و سربسته، بهتر است نوع کم صدا را انتخاب نمایید.
  • در زمان خرید، لوازم جانبی دستگاه را یک به یک بررسی کرده و از وجود آن‌ها اطمینان حاصل کنید.
  • به خرطومی و سری‌های دستگاه دقت کنید و از باز و بسته کردن آسان آن‌ها مطمئن شوید.
  • بهتر است دستگاهی انتخاب کنید که سیم برق بلندی داشته باشد تا بتوانید در مساحت‌های مختلف، از آن استفاده نمایید.
  • چرخ و لاستیک‌های زیر دستگاه را بررسی کنید و از راحت بودن حرکت دستگاه مطمئن شوید.

قیمت جاروبرقی صنعتی

دستگاه سوییپر، با مکش قدرتمند و سرعت عمل بالا، می‌تواند در مدت زمان بسیار کمی، سطح وسیعی را از آلودگی پاک کند. از این جهت، خرید چنین دستگاهی، نه تنها باعث صرفه جویی در کوتاه مدت، بلکه باعث صرفه جویی در دراز مدت می‌شود.
انواع مختلف جاروبرقی‌های صنعتی، در رنج قیمت‌های مختلف، تولید و عرضه می‌شوند. هرچه کیفیت، قدرت، طول عمر و ابزار جانبی دستگاه بیشتر باشد، به همان نسبت، قیمت سوییپر بیشتر می‌شود. با اینکه ممکن است در زمان خرید، قیمت جاروبرقی مکنده صنعتی زیاد به نظر برسد، اما مطمئنا در مدت زمان کوتاهی، می‌تواند هزینه‌های اضافی را جبران نماید.
شرکت بانی پاک، با بیش از 20 سال سابقه در تهیه و عرضه انواع ماشین آلات نظافت صنعتی، توانسته در این حوزه، به موفقیت چشمگیری برسد. ما با عرضه حداقل 4 نوع مختلف جاروبرقی مکنده صنعتی با کارکرد‌های متفاوت، سعی بر رفع نیاز و جلب رضایت مشتریان عزیز را داریم.
برای استعلام قیمت سوییپر روز و اطلاع از موجودی کالا، می‌توانید از طریق یکی از راه‌های ارتباطی که در این لینک (+) قرار دارند، با ما تماس حاصل فرمایید.

خرید جاروبرقی صنعتی

از آن جایی که دستگاه سوییپر صنعتی قیمت نسبتا بالایی نسبت به جاروبرقی‌های معمولی دارد، باید برای خرید، به فروشگاه‌ها و نمایندگی‌های معتبر مراجعه نمایید.
شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به سایت ما و بازدید از کاتالوگ محصولات، به طور کامل با مشخصات آن‌ها آشنا شده و در سربرگ‌های اطلاعات فنی، مشخصات فنی، لوازم جانبی و اطلاعات تکمیلی، هر آنچه که لازم است درباره دستگاه سوییپر مورد نظرتان بدانید را فرا بگیرید.
پس از انتخاب محصول، از طریق تماس با کارشناسان مجرب ما، می‌توانید با قیمت سوییپر و نحوه خرید آن به خوبی آشنا شده و خرید مطمئن و رضایت بخشی داشته باشید

جاروی بنزینی یا سوییپر بنزینی

جاروی بنزینی  یا سوییپر بنزینی یک نوع جاروی صنعتی است که از موتور بنزینی به عنوان منبع قدرت استفاده می‌کند. این دستگاه‌ها برای تمیزکاری و پاکسازی سطوح خیابان‌ها، پارکینگ‌ها، محوطه‌های بزرگ، معابر، فضاهای باز و سایر مناطق بزرگ با مساحتی گسترده و مختلف استفاده می‌شوند.

ویژگی‌های جاروی بنزینی  سوییپر بنزینی   ممکن است شامل موارد زیر باشد:

1. موتور بنزینی: این دستگاه‌ها از موتورهای بنزینی به عنوان منبع قدرت برای تأمین انرژی برای جاروبندی استفاده می‌کنند. موتورهای بنزینی عموماً قدرت بیشتری نسبت به موتورهای الکتریکی دارند و برای تمیزکاری مناطق بزرگ و وسیع مناسب هستند.

2. پد‌ها و برس‌ها: جاروهای بنزینی معمولاً با پد‌ها یا برس‌های مناسب مجهز می‌شوند که برای پاکسازی سطوح مختلف به کار می‌روند. این پد‌ها و برس‌ها قدرت پاکسازی بیشتری دارند و می‌توانند مواد مختلف را از سطوح برداشته و جمع‌آوری کنند.

3. ظرفیت مخزن: جاروی بنزینی   یا سوییپر بنزینی معمولاً دارای مخزن بزرگی است که به عنوان محل جمع‌آوری زباله‌ها و ذرات مختلف استفاده می‌شود. این مخازن معمولاً با ظرفیت بزرگی طراحی شده‌اند تا نیاز به تعویض آنها کمتر شود.

4. عملکرد قابل تنظیم: برخی از جاروهای بنزینی دارای عملکرد قابل تنظیم هستند که به کاربر امکان تنظیم سرعت و توان جاروبندی را بر اساس نیاز می‌دهد.

5. پرتابل و قابل حمل: چرخ‌ها یا دستگیره‌ها اغلب به جاروهای بنزینی اضافه می‌شوند تا آسانی حمل و نقل این دستگاه‌ها را افزایش دهد و به کاربر امکان انتقال آسان بین محل‌ها را بدهد.

جاروهای بنزینی به دلیل قدرت بالا و قابلیت کاربرد در مناطق گسترده و بزرگ، در کاربردهای صنعتی، شهری و ساختمان‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این ابزارها به دلیل مصرف سوخت بنزینی خود نیاز به مراقبت‌های خاص نیز دارند.

سوییپر دستی:

سوییپرهای دستی معمولاً از موادی مانند پلاستیک، فلز یا آلیاژهای مختلف تهیه می‌شوند و شامل یک مقدار برس (عموماً با مواد نایلونی یا مواد نرم) برای جمع‌آوری ذرات، گرد و غبار و مواد آلوده‌کننده هستند. همچنین، برخی از مدل‌ها دارای مکش‌کننده‌های کوچکی هستند که به جمع‌آوری ذرات بیشتر کمک می‌کنند.

استفاده از سوییپر دستی به خصوص در محیط‌های کوچک، زیر میزها، نقاط دسترسی محدود و مناطق پراکنده از زباله مفید است. این وسیله‌ها به دلیل سادگی و عدم نیاز به منبع انرژی، به‌طور معمول در منازل، دفاتر، فروشگاه‌ها و محیط‌های کاری استفاده می‌شوند.

به‌طور کلی، سوییپرهای دستی کمکی مؤثر برای تمیزکاری سریع و روزمره در مکان‌های کوچک و محدود هستند. با این حال، برای تمیزکاری مساحت‌های بزرگ‌تر و منظم‌تر، استفاده از سوییپرهای مکانیزه با کارآیی بالاتر توصیه می‌شود

سوییپر خیابانی یا سوییپر شهری

سوییپر خیابانی یا سوییپر شهری  یک نوع ماشین یا وسیله نظافتی است که برای تمیزکاری و پاک‌سازی خیابان‌ها، معابر، پیاده‌روها، ترافیک‌پذیرها، پل‌ها و سطوح عمومی دیگر به کار می‌رود. این وسیله عمدتاً توسط شهرداری‌ها و مؤسسات نظافتی برای حفظ و نظافت شهرها و مناطق عمومی استفاده می‌شود.

سوییپر خیابانی معمولاً دارای سیستم‌هایی هستند که به‌طور همزمان گرد و غبار، ذرات زباله و مواد آلوده‌کننده را جمع‌آوری می‌کنند. این وسیله‌ها می‌توانند دارای برس‌ها، مکش‌کننده‌ها، و کاسه‌ها یا ظروفی باشند که زباله و ذرات را جمع‌آوری کنند. برخی از سوییپرهای خیابانی همچنین دارای سیستم‌های آب‌پاش برای مرطوب‌سازی سطح خیابان هستند که به تمیزکاری و جمع‌آوری بهتر گرد و غبار کمک می‌کند.

از مزایای استفاده از سوییپر خیابانی عبارتند از:

- بهبود نظافت و زیبایی شهرها و مناطق عمومی.

- کاهش آلودگی هوا و انتقال ذرات معلق در هوا به دلیل جمع‌آوری ذرات گرد و غبار.

- کمک به کنترل و کاهش آلودگی زیست‌محیطی.

- افزایش امنیت و راحتی عبور و مرور افراد در خیابان‌ها.

سوییپر خیابانی ممکن است با منابع انرژی مختلفی کار کنند، مانند بنزین یا دیزل برای موتورهای داخلی سوخت یا باتری‌ها برای مدل‌های الکتریکی. انتخاب مناسب‌ترین سوییپر خیابانی بستگی به اندازه شهر، نیازها، بودجه، و عوامل محیطی دارد.

محصولات وارداتی بانی پاک

قابل ارائه در 4 مدل مختلف با قابلیت جمع آوری زباله ها و نیز گرد و غبار حاصل از گردش برس که بنا به عرض برس میانی و...

محصولات بدون سرنشین

محصولات با سرنشین

محصولات ایرانی بانی پاک ماشین

قابل ارائه در 4 مدل مختلف باقابلیت مکش انواع زباله های حجیم و جذب گرد و غبار حاصله می باشند، هریک از دستگاه ها بنا به قدرت و...

logo

آدرس : تهران - خیابان شهید مطهری - خیابان سهروردی شمالی - کوچه تهمتن - پلاک 6 - واحد 20

تلفن : 09121191202 - 02188754228 - 02188754229

ایمیل : info@banipak.com

  1. عضویت در خبرنامه

  1. دریافت اطلاعات دوره ای و دعوتنامه ها ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

کلیه امتیاز سایت متعلق به بانی پاک میباشد.