هنگام خرید تجهیزات نظافت صنعتی به چه نکاتی توجه کنیم؟!

هنگام خرید تجهیزات نظافت صنعتی به چه نکاتی توجه کنیم؟!

هنگام خرید تجهیزات نظافت صنعتی به چه نکاتی توجه کنیم؟!

استفاده از تجهیزات نظافتی در طول سال‌ها بسیار ترویج یافته و امروزه به یکی از ابزارهای نظافتی کاربردی تبدیل شده‌اند. محیط‌‌های مختلف بزرگ تجاری، اداری، صنعتی، مسکونی و غیره، برای نظافت سریع و کارآمد به تجهیزات نظافتی تخصصی نیاز دارند. امروزه، پیشرفت فناوری‌، منجر به شکل‌گیری ابزارآلات تخصصی پیشرفته‌ای شده است که در بسیاری از امورات زندگی کمک‌کننده ما هستند و انجام امور را تسهیل می‌بخشند. نظافت و شستشو، یکی از این امورات و بخش جدا نشدنی از زندگی روزمره همه‌ی افراد، در هر زمان و مکانی است و سرعت بخشیدن به آن، دغدغه بسیاری از افراد است. به کارگیری روش‌های سنتی و قدیمی نظافت، امروزه کار کرد ندارند و با توجه به افزایش مشغله افراد و شلوغی زندگی‌های امروزی، منسوخ شده به حساب می‌آیند. به همین جهت، ابزارآلات و ماشین‌های زیادی به وجود آمده و مفهومی به نام نظافت مکانیزه را ایجاد کرده اند. این دستگاه‌ها، تجهیزات نظافت صنعتی نام دارند و کارکرد‌های تخصصی را ارائه می‌دهند. با استفاده از این دستگاه‌ها، فرآیند شستشتو و نظافت محیط‌های مختلف بسیار آسان‌تر وسریع‌تر انجام می‌گیرد.
همچنین، موجب صرفه جویی در هزینه‌ها، بالا بردن راندمان کاری و بهبود کیفیت شستشو نیز می‌شوند. نکته‌ی بسیار مهمی که وجود دارد، خرید این تجهیزات نظافتی است که می‌بایست توجه ویژه‌ای به آن کرد. در این مقاله قصد داریم تا به معرفی و توضیح تجهیزات نظافت صنعتی، برخی از انواع رایج ابزارهای نظافتی به همراه مزایای آنها و نکات مهمی که در هنگام خرید، باید مد نظر قرار دهیم، بپردازیم.

تجهیزات نظافت صنعتی چیست؟

از آنجایی که نظافت با سلامتی ما در ارتباط است، بخش جدانشدنی از زندگی همه‌ی افراد بوده و نقش کلیدی را زندگی ما ایفا می‌کند. فضا‌های مختلف زیادی مانند اداره‌جات، کارخانجات و مراکز درمانی مانند بیمارستان‌ها و غیره، محل تجمع آلودگی‌ها ومیکروب‌ها بوده و نیاز به پاکیزگی عمقی و اصولی دارند که به دلیل منسوخ شدن روش‌های سنتی و دستی شستشو و ناتوانی آن‌ها در امر نظافت، از تجهیزات نظافت صنعتی استفاده می شود. امروزه و با رشد فناوری، ما با ظهور طیف گسترده‌ای از تجهیزات نظافتی مواجه هستیم. تجهیزات نظافت صنعتی در حال تطبیق با نیازهای مشاغل مختلف هستند. رویدادهای اخیر منجر به ایجاد انواع مختلف کسب و کار‌ها و محیط‌های کاری با افزایش تمرکز بر بهداشت و ایجاد محیطی پاکیزه برای کارکنان و افراد مراجعه کننده شده است، بنابراین نیاز به تجهیزات تخصصی نظافت صنعتی رو به افزایش است و تمرکز روزافزونی بر تولید آنها اختصاص داده شده است. برای تمیز کردن عمیق و اصولی سطوح و محیط و برای جلوگیری از انتشار ویروس‌ها و آلودگی‌ها، روش‌های سنتی نظافتی دیگر مانند گذشته، پاسخگو نیستند و مجموعه‌ای از تجهیزات برای نظافت حرفه‌ای و نظافت محیط‌های صنعتی بزرگ مانند، کارخانه‌ها، کارگاه‌ها، انبارها، فروشگاه‌ها ​​و غیره، طراحی و‌ تولید می‌شوند. برخی از این تجهیزات عبارتند از، جارو صنعتی، اسکرابر صنعتی، پاک کننده‌های فشار قوی، کف شوی صنعتی، واتر جت‌ها و غیره.

هنگام خرید تجهیزات نظافت صنعتی به چه نکاتی توجه کنیم؟

انتخاب تجهیزات مناسب برای امر نظافت یک محیط خاص، موضوع بسیار مهمی است. در هنگام خرید تجهیزات نظافت صنعتی، نکاتی وجود دارند که بسسار حائز اهمیت بوده و باید توجه ویژه‌ای به آن‌ها داشت. برخی از این نکات، در ادامه این بخش بیان شده‌اند.

  • نیاز:

جهت خرید تجهیزات و ماشین آلات نظافتی صنعتی، میبایست نیاز ما به درستی مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرد. اگر چه همه‌ی این تجهیزات بسیار کاربردی هستند و هر یک کارکرد خاص خود را دارند، اما محیط کاری و فضایی که برای نظافت مد نظر داریم، مساحت و اهدافی که از به کارگیری دستگاه‌ها داریم، در انتخاب نوع تجهیزات، عامل تعیین کننده‌ای هستند.

  • برند تولید کننده:

توجه به برند و شرکت تولید کننده‌ی تجهیزات نظافتی، نکته‌ی مهم دیگری هستند که باید مورد توجه قرار بگیرند. این تجهیزات به دلیل کاربردی بودن و تقاضای بالای خرید، توسط شرکت‌های زیادی تولید و عرضه می‌شوند. شرکت بانی پاک که یک شرکت تولید و ارائه‌کننده انواع مختلفی از دستگاه‌ها و تجهیزات نظافت مکانیزه و صنعتی است، با به کارگیری نیرویی مجرب و حرفه‌ای، اقدام به تولید انواع مختلفی از تجهیزات نظافتی کرده است. برای اطلاع از محصولات تولیدی این شرکت و همچنین خرید ابزارالات مختلف مانند خرید بخارشوی صنعتی، خرید اسکرابر‌ها، خرید واترجت   وغیره، می‌توانید به سایت این شرکت مراجعه کرده و از محصولات موجود دیدن فرمایید.

  • سهولت استفاده:

استفاده از محصولات و تجهیزات تمیزکننده به دلایل مختلفی باید آسان باشد. دستگاه‌هایی با سیستم‌های پیچیده که رابط کاربری سختی دارند، مانع از ادامه روند نظافتی شده و انگیزه افراد را برای نظافت کمتر می‌کنند. بنابراین، همیشه باید محصولات و ابزارهایی را خریداری کنید که کاربر پسند باشند.

  • راندمان کاری ماشین:

مهم است که یک دستگاه نظافتی را انتخاب کنید که بتواند به اندازه کافی کار کند تا بتواند کل فضای مورد نیاز را نظافت کند. معیارهای زیر می‌توانند بر زمان اجرای یک دستگاه نظافتی تأثیر زیادی بگذارند:

  • ظرفیت شارژ باتری

ظرفیت مخزن سوخت، ظرفیت مخزن آب تمیز یا کثیف و زمان شارژ باتری مورد نیاز برای سوخت گیری واحد.

  • لوازم جانبی و امکان ارتقا:

همه محیط‌ها نیازمندی‌های منحصر به فرد خود را دارند، بنابراین داشتن انعطاف‌پذیری در ارتقاء یا لوازم جانبی اجازه می‌دهد تا یک دستگاه نظافتی، بتواند نیازهای خاصی را برآورده کند.

بهترین تجهیزات نظافت صنعتی

تجهیزات نظافتی مختلفی وجود دارند که هر یک از آن‌ها مصارف مختلفی را شامل می‌شوند. تجهیزات مکانیزه، از کارآمد‌ترین ابزارها جهت نظافت هستند که موجب کاهش هزینه‌های مربوط به نظافت، افزایش راندمان کاری و سرعت نظافت، کاهش به کارگیری نیرو‌های انسانی و غیره، می‌شوند. این تجهیزات، در انواع متنوعی تولید شده و انواع مختلفی از آن‌ها، با کاربرد‌های مختلف، در بازار عرضه شده‌اند. برای نظافت هر مکان و محیطی، یک دستگاه نظافت صنعتی مخصوص وجود دارد که ویژگی‌ها و خدمات نظافتی آن محیط را ارائه می‌دهد. در ادامه این بخش، به معرفی و توضیح ویژگی‌های برخی از بهترین تجهیزات نظافتی صنعتی، پرداخته شده است.

بخارشوی صنعتی:

برای تمیز کردن مؤثر مناطقی که تمیز کردن آنها دشوار است، مانند، ماشین آلات و وسایل نقلیه، اغلب به ابزاری با فشار زیاد نیاز است. بخارشوها، کاربردهای صنعتی فراوانی دارند و بسیاری از آنها را می‌توان در مناطقی که دسترسی مستقیم به منبع آب وجود ندارد، استفاده کرد. این نوع دستگاه، یک جت آب قدرتمند را به صورت پرفشار به بیرون پرتاب می‌کند که به طور موثر، منجر به از بین رفتن خاک و کثیفی، با سرعت زیاد می‌شود.

بخارشوی خشک:

در شرایطی که آب بیش از حد ممکن است مشکلاتی ایجاد کند، بخارشوی خشک می‌تواند اغلب بدون نیاز به مواد شیمیایی، محیط را به صورت عمقی تمیز و ضدعفونی کند، بنابراین نسبت به روش‌های تمیز کردن مبتنی بر مواد شیمیایی، با محیط زیست سازگارتر است. بخار داغ به سرعت خشک می‌شود، بنابراین امکان باقی ماندن لکه‌های آب بر روی سطوح وجود ندارد.

سوییپر یا جارو:

این دستگاه‌ها، با چرخاندن یک سیستم چرخه‌ای از برس‌ها بر روی سطح عمل می‌کنند تا خاک را با سرعت و دقت از بین ببرند. آنها در طیف وسیعی از ابعاد و کاربردها طراحی می‌شوند. این جاروها در عملکرد خود، از آب استفاده نمی کنند، فقط با تکیه بر فشاری که توسط برس‌ها برای از بین بردن آلودگی وارد می‌شود، عمل می‌کنند. جاروهای صنعتی ممکن است با برق و یا باتری کار کنند. یکی از انواع جاروهای صنعتی، مکنده‌های صنعتی هستند که آلودگی‌ها، گرد و غبار و ذرات موجود در محیط را جمع‌آوری کرده و از پرکاربردترین ابزارهای نظافتی به شمار می‌آیند. برای خرید و اطلاع از قیمت مکنده صنعتی، می‌توانید به سایت شرکت بانی پاک مراجعه کرده و از قیمت‌ها و نحوه خرید محصولات مطلع شوید.

اسکرابر‌ یا زمین‌شوی صنعتی:

اسکرابرها شبیه جاروها هستند، اما از آب و مایعات پاک کننده برای از بین بردن آلودگی‌ها و همچنین برس‌های چرخشی استفاده می‌کنند. این دستگاه، قابلیت خشک کردن همزمان با شستشو را نیز ارائه می‌دهد. از اسکرابر‌ها، برای نظافت محوطه‌هایی با ابعاد بزرگ استفاده می‌شود. این ماشین‌ها، در دو نوع دستی و سرنشین‌دار طراحی و تولید می‌شوند.
در اسکرابر‌ها، پس از پاشش آب به سطح، به وسیله برس‌ها، سطح مورد نظر پاک شده و سپس با استفاده از تی جمع‌کننده، آب جمع می‌شود. در مرحله آخر نیز با استفاده از تی‌های جمع کننده، محیط به طور کامل خشک می‌شود.

واترجت صنعتی:

این ابزار نظافتی، از مناسب‌ترین و بهترین گزینه‌ها برای کاهش میزان مصرف مواد شوینده بوده و از هدر رفت آب نیز جلوگیری می‌کنند. از واترجت‌ها برای نظافت و شستشوی مواردی مانند، شستشوی ماشین، نظافت منازل مسکونی، شستشوی نمای ساختمان‌ها و نظافت ابزارآلات و تجهیزات صنعتی استفاده می‌شود. واترجت‌ها در سه نوع خانگی، صنعتی آب سرد و صنعتی آب گرم طراحی می‌شوند.

logo

آدرس : تهران - خیابان شهید مطهری - خیابان سهروردی شمالی - کوچه تهمتن - پلاک 6 - واحد 20

تلفن : 09121191202 - 02188754228 - 02188754229

ایمیل : info@banipak.com

  1. عضویت در خبرنامه

  1. دریافت اطلاعات دوره ای و دعوتنامه ها ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

کلیه امتیاز سایت متعلق به بانی پاک میباشد.